
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:ICOO Q10 3G MT8312 Dual Core 9.7 Inch Android 4.4 Phone TabletICOO Q10 3G Phone Tablet adopts the advanced Android 4.4 OS, with powerful MT8312 Dual Core 1.2GHz CPU and Mali-400 MP GPU which make your operation more smooth.
ICOO Q10 3G Phone Tablet featured with 1024*600 Resolution 10.1 inch screen which let you to enjoy high definition videos and movies. Support 3G /2G call function.
| Model | ICOO Q10 3G Phone Tablet |
| CPU | MT8312 Dual Core 1.2GHz |
| GPU | Mali-400 MP |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 512MB DDR3 |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 10.1 inch Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Support TF crad, Up to 32GB |
| CameraDual Camera | Front is 0.3MP |
| Back is 2.0MP |
| |
| WIFI | Support 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Built in Bluetooth 4.0 |
| GPS | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support GSM: 850/900/1800/1900MHz; WCDMA: 850/2100MHz |
| Support Dual Card Dual Standby |
| |
| Audio | MP3/WMA/FLAC/OGG/AAC |
| Ebook | TXT/CHM/DOC/HTML |
| Picture | JPEG,BMP,PNG |
| Video | H.264, VC-1, MPEG-2, MPEG4, XviD/DivX, Real 8910, AVI, RM, RMVB, PMP, FLV, MP4, M4V, VOB, WMV, 3GP, MKV |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 2 x SIM Card Port |
| 1 x TF card slot |
| Battery | 4500mAh rechargeable lithium battery |
| Weight | 600g |
| Size | 262*164*11MM |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment