
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Q102 Allwinner A31s Quad Core 1.2GHz 10.1 Inch Android 4.4 TabletDescription:Q102A Android 4.4 Tablet adopt Allwinner A83T Octa Core Cortex A7 2.0GHz CPU and PowerVR SGX544MP1 GPU. Come with 1024*600 Resolution 10.1 inch screen, easy to carry and enjoy music and video when you go out.
| Model | Q102A Tablet |
| CPU | Allwinner A83T Octa Core Cortex A7 2.0GHz |
| GPU | PowerVR SGX544MP1 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 1GB LPDDR3 |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 10.1 inch touchscreen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Supports micro TF card, up to 32GB |
| Camera | Front: 0.3 mega pixels |
| Rear: 0.3 mega pixels |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/ n |
| Bluetooth | NO |
| GravitySensor | Support |
| HDMI | Support |
| 3G | Not built in |
| |
| Audio | MP3/WMA/APE/FLAC/AAC/OGG/ WAV |
| Ebook | Adobe® PDF, TXT, Html, HTM, EPUB |
| Picture | JPEG,JPG,BMP,GIF |
| Video | VP8, H.264, H.263, VC-1, MPEG-1, 2, 4, DIVX-3, 4, 5, 6, XVID, WMV7/8, VP6, AVS |
| Language | English, Arabic, Czech, Danish, Dutch, French, German, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Portuguese, Russian, Spanish |
| |
| I/O Port | 1 x TF card slot |
| 1 x Micro USB port |
| 1 x HDMI Port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 6000mAh |
| Weight | |
| Size | 270*170*11.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaginghighly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass those saving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment