Usually dispatched in 6-9 business days
ICOO D70GN Tablet adopts RK3026 Dual Core 1.0GHz CPU,and the Advanced Android 4.4 OS brings you smooth operating experience.The 7 Inch Screen with 800*600px resolution, make yourvideos and music more easily.It is a sample tablet,with a low price,but it does not mean it's not agood tablet.7 inch screen screen will not make you feel heavy or need to worry that itmaybe noteasy to take with.Take it,easy life.
| Model | ICOO D10GT Tablet |
| CPU | RK3026 Cortex A9 Dual Core 1.0GHz |
| GPU | ARM Mali-400MP2 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 512M |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7 Inch Capacitive Screen |
| Resolution | 800 x 600 |
| Extend Card | Support,up to 32GB |
| Camera | Front:0.3MP |
| Back:not built in | |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Not built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in,support external 3G dongle |
| FLASH | FLASH10.1 |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | English, Afrikaans, Amharic, Indonesian, Catala, Czech, Danish, German, Spanish, French, Hrvatski, Italian, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Malay, Dutch, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Rumantsch, Slovak, Slovenian, Finnish, Swedish, Swahili, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Zulu, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1 x TF card slot |
| 1 x Micro USB port | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 2500mAh |
| Weight | 345g |
| Size | 180*139*10mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment