
Coming soon
Check Price
Hisense F5281CH RK3288 Quad Core 1.8GHz 8 Inch Android 4.4 TabletDescription:Hisense F5281CH Tablet come with RK3288 Quad Core 1.8GHz, adopt Android 4.4 System, which make your operation more smothly. The 8 inch 2048*1536 Resolution IPS Retina Capacitive Screen bring you perfect visual enjoyment.
| Model | Hisense F5281CH |
| CPU | RK3288 Quad Core 1.8GHz |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 8 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 2048*1536 |
| |
| Extend Card | Support SD card ,up to 64GB |
| Camera | Front is 2.0MP,Front is 8.0MP, with AF |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Built-in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not Built in |
| |
| Audio | MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC,ALAC,APE,AAC,AC-3,DTS(need license) |
| Picture | BMP,JPG,GIF,PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG. |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1*USB Port |
| 1*TF Card Slot |
| 1*3.5mm Earphones Port |
| Battery | 4400mAh/3.7V |
| Size | 200.3*135.6*6.35 |
| Weight | 350g |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment