
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Onda V703i come with Intel z3735G Quad Core 1.83GHz CPU and Intel HD Graphics Gen7 for BayTrail GPU.Adopt
Android 4.4.4 System. 7.0 Inch TFT Capacitive Screen with 1024x600 Resolution.Support Bluetooth function.
| Model | Onda V703i |
| CPU | Intel z3735G Quad Core 1.83GHz |
| GPU | Intel HD Graphics Gen7 for BayTrail |
| System | Android 4.4.4 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7.0 Inch TFT Capacitive Screen |
| Resolution | 1024x600 |
| |
| Extend Card | Support SD card |
| Camera | Front is 0.3MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/FLAC/OGG/AAC |
| Ebook | Support |
| Picture | Support |
| Video | Support |
| Language | Support |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x Micro SD card Port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 2700mAh |
| Weight | 299g |
| Size | 189*109*10mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment