Usually dispatched in 6-9 business days
AOSON M76T 3G MTK8392 Octa Core 7 Inch Android 4.4 Phone TabletDescription:AOSON M76T 3G Octa Core Phone Tablet adopts the advanced Android 4.4 OS, with powerful MTK8392 Cortex-A7 Octa Core 1.7GHz CPU andMali-450 MP4 GPU which make your operation more smooth. AOSON M76T 3G featured with 1280*800 Resolution 7 inch IPS screen which let youto enjoy high definition videos and movies. Support 3G /2G call function.| Model | AOSON M76T 3G Octa Core Phone Table |
| CPU | MTK8392 Cortex-A7 Octa Core 1.7GHz |
| GPU | Mali-450 MP4 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 2G |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7 inch IPS Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| Extend Card | Support TF crad,up to 32GB |
| CameraDual Camera | Front is 2.0MP |
| Back is 13.0MP | |
| WIFI | Support 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Built in Bluetooth |
| GPS | Built in, GPS+AGPS |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support GSM: 850/900/1800/1900MHz; WCDMA: 2100MHz |
| Audio | MP3, WAV, WMA, AMR, MID, OGG, FLAC |
| Ebook | TXT, CHM, UMD, PDF, etc. |
| Picture | JPG, BMP, GIF, PNG |
| Video | 1080P, 720P, MP4, 3GP, AVI, DAT, FLV, MPG, RMVB, MKV, MOV |
| Language | English, Russian, Spanish, French, Italian, Portuguese, German, Ukrainian, Afrikaans,Indonesian, Malay, Catalonian, Czech, Danish, Estonian, Filipino, Croatian, Zulu, Swahili,Latvian, Lithuanian, Hungarian, Dutch, Norwegian, Polish, Romanian, Romansh, Slovenian, Slovak,Finnish, Swedish, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Serbian, Hindi, Arabic, Hebrew, Amharic,Persian, Thai, Korean, Japanese, Chinese |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| 2 x SIM Card Port | |
| 1 x TF card slot | |
| Battery | 2700mAh rechargeable lithium battery |
| Weight | 250g |
| Size | 187 x 107 x 8 mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment