Usually dispatched in 6-9 business days
AOSON M751S Allwinner A33 Quad Core 1.3GHz 7 Inch Android 4.4 TabletDescription:AOSON M751S Quad Core Tablet adopts the advanced Android 4.4 OS, with powerful Allwinner A33 Quad Core 1.3GHz CPU and Mali-400 MP2 GPU which make your operation more smooth. AOSON M751S featured with 800*480 Resolution 7 inch TFT screen which let you to enjoy high definition videos and movies.| Model | AOSON M751S Quad Core Phone Table |
| CPU | Allwinner A33 Quad Core 1.3GHz |
| GPU | Mali-400 MP2 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7 inch TFTCapacitive Touch Screen |
| Resolution | 800*480 |
| Extend Card | Support TF crad,up to 32GB |
| CameraDual Camera | Front is 0.3MP |
| Back is 0.3MP | |
| WIFI | Support 802.11 b/g/n |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in |
| Audio | MP3, WAV, WMA, AMR, MID, OGG, FLAC |
| Ebook | TXT, CHM, UMD, PDF, etc. |
| Picture | JPG, BMP, GIF, PNG |
| Video | 1080P, 720P, MP4, 3GP, AVI, DAT, FLV, MPG, RMVB, MKV, MOV |
| Language | English, Russian, Spanish, French, Italian, Portuguese, German, Ukrainian, Afrikaans,Indonesian, Malay, Catalonian, Czech, Danish, Estonian, Filipino, Croatian, Zulu, Swahili,Latvian, Lithuanian, Hungarian, Dutch, Norwegian, Polish, Romanian, Romansh, Slovenian, Slovak,Finnish, Swedish, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Serbian, Hindi, Arabic, Hebrew, Amharic,Persian, Thai, Korean, Japanese, Chinese |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| 1 x TF card slot | |
| Battery | 2200mAh rechargeable lithium battery |
| Weight | 260g |
| Size | 192 x 111 x 10 mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment