| Model | HY-729-6 Dual Core Phone Table |
| CPU | MTK6572 Dual Core Cortex A7 1.2GHz |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 4GB |
| Screen | 7 inch Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 800*480 |
| |
| Extend Card | Support TF crad,up to 32GB |
| CameraDual Camera | Front is 0.3MP |
| Back is 2.0MP |
| |
| WIFI | Support 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Built in Bluetooth 3.0 |
| GPS | Support GPS Navigation |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support WCDMA:2100MHZ /2G GSM:850/900/1800/1900MHZ |
| |
| Audio | MP3, WAV, WMA, AMR, MID, OGG, FLAC |
| Ebook | TXT, CHM, UMD, PDF, etc. |
| Picture | JPG, BMP, GIF, PNG |
| Video | 1080P, 720P, MP4, 3GP, AVI, DAT, FLV, MPG, RMVB, MKV, MOV |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 2 x SIM Card Port |
| 1 x TF card slot |
| Battery | 3000mAh/3.7V rechargeable lithium battery |
| Weight | 300g |
| Size | 190*111*9 mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Leather Case |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment