
Arriving soon, expected dispatch in 3 days
Check Price
PIPO W4S Intel Z3735F Quad Core 8 Inch 64GB Dual Boot TabletDescription:PIPO W4S Dual Boot Tablet come with Intel Baytrail-T Z3735F Quad Core CPU processor and Intel HD Graphics GPU. Adopt Android 4.4+Windows 8.1 Dual System. The 8 inch 1280*800 Resolution Capacitive Screen bring you perfect visual enjoyment. With 2GB RAM+64GB ROM large capacity, support Bluetooth function.
| Model | PIPO W4S Dual Boot Tablet |
| CPU | Intel Baytrail-T Z3735F Quad Core, up to 1.83GHz |
| GPU | Intel HD Graphics |
| System | Android 4.4+Windows 8.1 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 64GB |
| Screen | 8 inch Capacitive Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Support SD card, up to 64GB |
| Camera | Front is 2.0MP,Rear is 5.0MP, with AF |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support BT 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support External 3G |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x HDMI slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 3.8V/4500mAh |
| Weight | 360g |
| Size | 209*122*10.2mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment