| Model | Cube i10 Dual Boot Tablet |
| CPU | Intel CR V2 Z3735F Quad Core 1.8GHz |
| System | Android 4.4+Windows 8.1 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 10.6 inch IPS Retina Capacitive Screen |
| Resolution | 1366*768 |
| |
| Extend Card | Support SD card, up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MP,Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | Wi-Fi 802.11n/b/g |
| Bluetooth | Support BT 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support External 3G |
| |
| Audio | MP3,WMA,MP2,OGG,AAC,M4A,MA4,FLAC,APE,3GP,WAV |
| Ebook | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG. (UP TO 1080P) |
| Language | Android OS Support Multiple Languages, Win8 OS Only Support English And Chinese |
| |
| I/O Port | 1 x Micro 5PIN USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x Mini HDMI slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 6600mAH |
| Weight | 580g |
| Size | 281.2*176*9.85MM |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment