| Model | PIPO M9S Quad Core Android 4.4 Tablet |
| CPU | RK3288 Quad Core 1.8GHz |
| System | Windows 8.1+Android 4.4 |
| RAM | 2G |
| Capacity | 16G |
| Screen | 10.1 Inch IPS Capacitive Screen 16:10 |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Spport Micro SD card, up to 32GB |
| Camera | Front is 2.0MP,Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | NOT Support |
| HDMI | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Picture | BMP, JPG, GIF, PNG |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Multi-language supportive, please check the screenshot |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm earphone port |
| 1 x TF Card port |
| 1 x HDMI port |
| Battery | 7600mAh |
| Weight | 572g |
| Size | 284mm(L) ×173.6mm(W) ×8mm(H) |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment