
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Onda V919 3G Air 64GB Z3736 Quad Core 9.7 Inch Dual Boot Phone TabletDescription:Onda V919 3G Air Dual Boot Tablet come with Intel Z3736 X86 Quad Core, up to 2.16GHz CPU processor and Intel Intel HD
Graphics Gen7 for BayTrail. Adopt Android 4.4+Windows 8.1 Dual System, and can be exchange by one button! The 9.7 inch
2048x1536 Resolution IPS Retina Capacitive Screen bring you perfect visual enjoyment. Support Bluetooth function.
| Model | Onda V919 3G Air Dual Boot Tablet |
| CPU | Intel Z3736 X86 Quad Core, up to 2.16GHz |
| GPU | Intel HD Graphics Gen7 for BayTrail |
| System | Android 4.4+Windows 8.1 |
| RAM | 2GB DDR3L |
| Capacity | 64GB eMMC |
| Screen | 9.7 inch IPS Retina Capacitive Screen |
| Resolution | 2048*1536 |
| |
| Extend Card | Support SD card, up to 128GB |
| Camera | Front is 2.0MP,Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | IEEE 802.11b/g/n, 2.4GHz |
| Bluetooth | Support BT 4.0 |
| GPS | No |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support WCDMA 3G (900/2100 MHz) and GSM (Android OS) |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x Micro SD card slot |
| 1 x Micro SIM slot (same as iPhone 4/4s) |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 7000mAh/3.8mAh |
| Weight | 500g |
| Size | 240x170x7.85mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
More Details
0 comments:
Post a Comment