| Model | H701 7 Inch Android 4.4 Tablet |
| Colour | Black |
| CPU | RK3188 Cortex-A9 Quad Core,1.6GHz |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7 inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Support,up to 32GB |
| Camera | Front: 0.3MP |
| Rear: 2.0MP |
| |
| WIFI | IEEE 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Not built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in |
| |
| Audio | MP1,MP2,MP3,WMA,WAV,OGG,OGA,APE,FLAC,AAC,M4A,3GPP |
| Ebook | TXT,LRC,PDF,Html,Htm,EPUB |
| Picture | JPG,JPEG,BMP,GIF,PNG,JFIF |
| Video | WMV,RM,AVI,RMVB,MP4 |
| Language | Multi-language |
| |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF Card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 3.7V/2200mAh |
| Weight | 370g |
| Size | 188 x 115 x 120mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment