Usually dispatched in 6-9 business days
AINOL AX10T 3G MT8382 Quad Core 10.1 Inch Android Phone TabletDescription:Ainol AX10T 3G Phone Tablet adopts the advanced Android 4.2 OS, with MT8382 Quad Core CPU and Dual CoreMali400 GPU which make your operation more smooth. It featured with 1024*600 Resolution 10.1 inch screen let you toenjoy high definition videos and movies. Support dual Card dual standby phone call function.| Model | Ainol AX10T 3G Phone Tablet |
| CPU | MT8382 Quad Core |
| GPU | Mali400 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 10.1 inch Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1024×600 |
| Extend Card | Support TF crad, max can up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MP Back is 2.0MP |
| WIFI | Support 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Built in BT 4.0 |
| GPS | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support GSM: 850/900/1800/1900; WCDMA: 2100 |
| Dual Card Dual Standby | |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Picture | TPG,BMP,PNG |
| Video | 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala, Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski, IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, India Urdu, Arabic, Persian, Hindi, Bengali, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| 2 x SIM card slot | |
| 1 x TF card slot | |
| Battery | 4000 MAh rechargeable lithium battery |
| Weight | 600g |
| Size | 261.1X163.65X9.8mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger (5V 1.5A) | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment