| Model | X9 Dual Core 3G Tablet |
| CPU | MTK8312 Dual Core 13.GHz |
| GPU | Mali400 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 512M |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 9.0 inch Capacitive Screen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Support |
| Camera | Front is 0.3MP,Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Built in BT4.0 |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Sopport |
| 3G | GSM 850/900/1800/1900WCDMA 2100 |
| |
| Audio | MP3/AAC/AAC+/AMR/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Picture | JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | MPEG4,H.264,H.263,DivX,VC-1,WMV9,VP8,AVI,RMVB |
| Language | |
| |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x SIM card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 3200 mAh/3.7V |
| Weight | 410g |
| Size | 155.0*231.5*9.3mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment