Usually dispatched in 6-9 business days
Description:Color:WhitePIPO T9s 3G Tablet come with MTK6592 Octa Core 1.7GHz CPU,adopt advancedAndroid 4.4 System.8.9 inch PLS capacitive Touch Screen with 1920*1200Resolution let you enjoy video and music whenever you want.
| Model | PIPO T9s |
| CPU | MTK6592 Octa Core 1.7GHz |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 8.9 inch PLS 10-Point capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| Extend Card | Support SD card |
| Camera | Front 5.0MP, Rear 13.0 MP |
| WIFI | 802.11a/b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| GPS | Support |
| 3G | WCDMA900/1900/ 2100 |
| 2G | GSM850/900/1900/2100 |
| Audio | MP3,WMA,FLAC,AAC,WAV,OGG |
| Ebook | ANSI,UNICODE TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPEG,BMP,GIF,PNG |
| Video | WMV,RM,AVI,RMVB,MP4,MPG,MPEG,FLV |
| Language | Multi-language |
| I/O Port | 1*TF Card Slot |
| 1*Sim Card Slot | |
| 1*Mini USB Host | |
| 1*3.5mm Earphone Port | |
| Battery | 3.7V, 7300mAh |
| Weight | 430g |
| Size | 230*146*8.4mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.





0 comments:
Post a Comment