
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Lenovo YOGA 2 Pro 1380F Quad Core 13.3 Inch Android 4.4 Projection TabletDescription:Lenovo YOGA 2 Pro 1380F Tablet come with Intel Atom Z3745 Quad Core, up to 1.86GHz CPU, 2GB+32GB large capacity. Adopt Android 4.4 System, 13.3 Inch capacitive touch screen with 2560x1440 pixels,let you enjoy video and music whenever you want. With a novel hang desige which can release your hand. Built in micro-projection.
| Model | Lenovo YOGA 2 Pro 1380F |
| CPU | Intel Atom Z3745 Quad Core, up to 1.86GHz |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 13.3 Inch capacitive touch screen |
| Resolution | 2560x1440 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 64GB extended |
| Camera | Dual Cameras, front camera: 1.6MP, back camera: 8.0MP with AF, |
| |
| WIFI | 802.11a/b/g/n |
| Bluetooth | BT 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W |
| GPS | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| |
| I/O Port | 1 x micro SD card slot |
| 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 9600mAh |
| Weight | 650g |
| Size | 255.4mm x 183.3mm x (7.2-3.0)mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment