
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
The 32GB version,please click hereDescription:FNF iFive mini4 comes with the advanced
Android 4.4 operating system, the powerful Rock-Chips
RK3288 Quad Core CPU based on Cortex-A17 with 1.8GHz clock speed, and Mali-T764 GPU. The 7.9 inch
1536*2048 Resolution
Retina IPS screen of FNF iFive mini4 bring you the amazing visual feast.
| Model | FNF iFive mini4 |
| CPU | Rock-Chips RK3288 Cortex-A17 Quad Core 1.8GHz |
| GPU | Mali-T764 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 2GB DDR3 |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7.9 Inch Retina IPS+OGS Capacitive Screen |
| Resolution | 1536*2048 |
| |
| Extend Card | Support SD card |
| Camera | Front is 2.0MP,Rear is 8.0MP |
| |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac |
| GravitySensor | Support |
| |
| Audio | MP3,AAC,FLAC,APE,WMA,WAV,OGG |
| Ebook | TXT,EPUB,FB2,PDB |
| Picture | JPG,BMP,GIF,PNG |
| Video | MKV,TS,FLV,AVI,VOB,MPG,DAT,ASF,TP,MP4 |
| Language | Multiple languages |
| |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 5600mAh/4.35V |
| Weight | 330g |
| Size | 198.7*134*7.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment