Usually dispatched in 6-9 business days
Description:CHUWI V99i Tablet adopt Intel Atom Z3735D quad core 1.3GHz CPU, 9.7 Inch Capacitive Screen with 2048 x 1536px
Resolution,make your videos and music more enjoyable.
| Model | CHUWI V99i Tablet |
| CPU | Intel Atom Z3735D quad core 1.3GHz |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 9.7 inch Capacitive Screen |
| Resolution | 2048 x 1536 |
| Extend Card | Support,up to 32GB |
| Camera | Front:2.0MP |
| Back:5.0MP | |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support |
| Audio | MP3,WMA,OGG,FLAC,WAV,APE |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML |
| Picture | JPG,BMP,PNG,GIF,etc |
| Video | MP3,WMA,OGG,FLAC,WAV,APE |
| Language | Support multi-language |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot | |
| 1 x SIM card slot | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 8400MAh |
| Weight | 530g |
| Size | 236.2×175×7.9mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |
| This tablet has call function.(make sure your SIM card is suit for this tablet,or this function will out of working.besides,this function is invalid in India beacuse of territorial restrictions.) | |





0 comments:
Post a Comment