
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:ICOO Q6 Phone Tablet adopts the advanced Android 4.2 OS, with powerful MTK8312 Cortex A7 Dual Core 1.3GHz CPU
which make your operation more smooth. It featured with 1024 x 600 Resolution 6.95 inch screen which let you to enjoy high
definition videos and movies.
| Model | ICOO Q6 Dual Core Phone Tablet |
| CPU | MTK8312 Cortex A7 Dual Core 1.3GHz |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 512M |
| Capacity | 4GB |
| Screen | 6.95 inch Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Support TF crad, max can up to 32GB |
| CameraDual Camera | Front is 1.0MP |
| Back is 4.0MP with flashlight and AF |
| |
| WIFI | Support 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Built in Bluetooth |
| GPS | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support GSM: 850 900 1800 1900; WCDMA: 2100 |
| Dual SIM Card Dual Standby |
| |
| Audio | MP3/WAV/AMR/AWB |
| Ebook | TXT/CHM/DOC/HTML |
| Picture | JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF |
| Video | 3GP/MPEG4 |
| Language | English, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Cestina, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Italiano, Magyar, Nederlands, Portuguese, Romana, Vietnamese, Turkish, Greek, Russian, Hebrew, Arabic, Thai, Cambodia, Korean, Simplified/Traditional Chinese |
| |
| I/O Port | 1 x USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 2 x SIM Card Port |
| 1 x TF card slot |
| Battery | 3000mAh rechargeable lithium battery |
| Adapter | 5V 2A |
| Weight | 300g |
| Size | 191 x 100 x 7.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment