
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:AOSON M787T Tablet comes with
MTK8382 Quad Core 1.3GHz CPU processor. Adopt
Android 4.4 System.
The 7.9 inch 1024*768 resolution IPS capacitive screen brings you perfect visual enjoyment.
Support bluetooth function.
| Model | AOSON M787T Tablet PC |
| CPU | MTK8382 Cortex-A7, Quad-core, 1.3 GHz |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7.9 Inch IPS Capacitive Multi-touch Screen |
| Resolution | 1024*768 |
| Extend Card | Micro SD Card up to 32GB |
| Camera | Front 0.3MP+ Back 5MP Dual Camera |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Bluetooth 3.0 |
| Gravity Sensor | Support |
| 3G | WCDMA 850/2100MHz |
| 2G | GSM 850MHz, 900MHz, 1800MHz, 1900MHz |
| GPS | Support |
| |
| Audio | MP3, WAV, WMA, AMR, MID, OGG, FLAC, AAC |
| Ebook | TXT, CHM, UMD, PDF, etc. |
| Picture | JPG, BMP, GIF, PNG |
| Video | 1080P, 720P, MP4, 3GP, AVI, DAT, FLV, MPG, RMVB, MKV, MOV |
| Language | English, Russian, Spanish, French, German, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Chinese |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1*Micro USB Port |
| 1*3.5mm Earphone Port |
| 1*TF Card port |
| Battery | 5000mAh Li-ion Battery |
| Net Weight | 331 g |
| Size | 200 x 136 x 7 mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details:More Details
0 comments:
Post a Comment