
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:The GPD Q9 Tablet GamePad adopts the advanced system
Android 4.4.4 and comes with RK3288 Cortex-A17 Quad Core 1.8GHz CPU processor, which is fully compatible with APK, 3D games. Meanwhile, the 7 inch 1024*600 Resolution IPS capacitive screen brings you perfect visual enjoyment. You can enjoy the full screen touch games, gravity sensor direction games and web multi-player games with this gamepad tablet.
| Model | GPD Q9 Tablet GamePad |
| CPU | RK3288 Cortex-A17 Quad Core, 1.8GHz |
| GPU | Mali-T764 |
| System | Android 4.4.4 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7 Inch IPS Capacitive Multi-touch Screen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Support TF Card up to 64GB |
| Camera | Front camera: 0.3MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | No |
| GravitySensor | Support |
| HDMI | Support |
| OTG | Support |
| |
| Audio | MP3,WMA,MP2,OGG,AAC,M4A,MA4,FLAC,APE,3GP,WAV |
| Picture | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | AVI(H.264, DIVX, XVID, rm, rmvb), MKV(H.264, DIVX, XVID), WMV, MOV, MP4(H.264, MPEG, DIVX, XVID), MPEG, MPG, FLV)H.263,H.264) |
| Language | Multi-languages |
| |
| Microphone | Bulit-in |
| Speaker | Bulit-in |
| I/O Port | 1XUSB 2.0 OTG Port |
| 1XMicro SD Card Slot |
| 1X3.5mm Earphone Port |
| 1X HDMI Port |
| Battery | 5000mAh |
| Weight | 800g |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment