Usually dispatched in 6-9 business days
Simplex Miratio 600 MT8382 Quad Core 1.2GHz 6 Inch Android 4.4 Phone TabletDescription:| Model | Simplex Miratio 600 Quad Core Phone Table |
| CPU | MT8382 Quad Core Cortex-A7 1.2GHz |
| GPU | Mali400 MP |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 1G DDR3 |
| Capacity | eMMC 8G |
| Screen | 6 inch IPS Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 960*540 |
| Extend Card | Support TF crad,up to 32GB |
| CameraDual Camera | Front is 0.3MP |
| Back is 5.0MP | |
| WIFI | IEEE 802.11 b/g/n, 2.4GHz |
| Bluetooth | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support GSM: 850/900/1800/1900; WCDMA: 850/900/1900/2100 |
| Audio | MP1/MP2/WMA/WAV/OGG/M4A/AAC/AC3/FLAC |
| Ebook | TXT/CHM/DOC/HTML |
| Picture | JPEG,BMP,PNG |
| Video | MPEG2/MPEG4/AVC1/WMV3/VP8 |
| Language | English, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Cestina, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Italiano, Magyar, Nederlands, Portuguese, Romana, Vietnamese, Turkish, Greek, Russian, Hebrew, Arabic, Thai, Cambodia, Korean, Simplified/Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| 2 x SIM Card Port | |
| 1 x TF card slot | |
| Battery | 2700mAh rechargeable lithium battery |
| Adapter | 5V 2A |
| Weight | 300g |
| Size | 168mm x 88mm x 9.9mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment