
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Cube I6 Air Wifi Dual Boot Tablet come with Z3735F Quad Core CPU and HD Graphics Gen7 GPU.Adopt
Android 4.4+Windows 10 System!! 9.7 inch IPS Retina capacitive touchscreen with 2048*1536 Resolution.
Supports Wi-Fi, auto-focus and GPS.
Attention: Window 10 OS only supports Chinese& English!!!| Model | Cube I6 Air Wifi Dual Boot Tablet |
| CPU | INTEL Z3735F Quad-core 1.33-1.8GHz |
| GPU | HD Graphics Gen7 |
| System | Android 4.4+Windows 10 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 9.7 inch IPS Retina capacitive touchscreen |
| Resolution | 2048*1536 |
| |
| Extend Card | Supports an external TF card |
| Camera | Front: 2.0 mega pixels, Rear: 5.0 mega pixels |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | v4.0 |
| GravitySensor | Support |
| |
| Audio | MP2/WMA/AAC/WAV/FLAC/OGG |
| Ebook | PDF/TXT/WORD/EXCEL/PPT |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | AVC/WMV/MPEG |
| Language | Multi-language (Window 10 os only supports Chinese & English) |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 8000mAh |
| Weight | 560g |
| Size | 237x 170 x 8.8 mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment