| Model | Onda V975s Octa Core Tablet |
| CPU | Allwinner A83T Octa Core 2.0GHz |
| GPU | PowerVR SGX544 700MHz |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 9.7 Inch Retina IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1024*768 |
| |
| Extend Card | Support Mrcro SD card, up to 128GB |
| CameraDual Camera | Front is 0.3MP |
| Back is 2.0MP |
| |
| WIFI | 2.4GHz, 802.11 b/g/n |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W |
| Bluetooth | Built-in |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Picture | JPG,BMP,PNG,GIF,etc |
| Video | 4k(4096 x 2160px),support BlueRay 3D video, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Czech, Dansk, German, English, Spanish, Russian, French, Italian, Dutch, Norwegian, Polski, Greek, Portuguese, Svenska, Turkey, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x Micro HDMI port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 6000mAh |
| Weight | 600g |
| Size | 240*170*7.9mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2.5A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment