
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Onda V989 Air come with A83T
Octa Core CPU and PowerVR SGX544 700MHz GPU.Adopt
Android 4.4.2 System,9.7 inch
IPS Air Retina Screen with 2048x1536 Resolution let you enjoy video
and music.
| Model | Onda V989 Air |
| CPU | Allwinner A83T Octa Core, Cortex-A7x8 2.0GHz |
| GPU | PowerVR SGX544 700MHz |
| System | Android 4.4.2 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 9.7 inch IPS Air Retina Screen |
| Resolution | 2048x1536 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 128GB extended |
| Camera | Front: 0.3MP Rear: 2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | TXT, PDF, HTML |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Multi- language |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB2.0 port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 7000mAh |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment