Usually dispatched in 6-9 business days
Description:HUU H901 come with RK3126 Cortex A7 quad core, 1.2GHz CPU and Mali 400 MP2 GPU. Adopt Android 4.4System,9 Inch capacitive touch screen with 800 x 480 Resolution let you enjoy music and video.| Model | HUU H901 |
| CPU | RK3126, Cortex A7 quad core, 1.2GHz; |
| GPU | Mali 400 MP2 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 9 Inch capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Front camera: 0.3MP, Back camera: 0.3MP; |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | NO |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | English, Afrikaans, Azerbaidzhan, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala, Cestina, Dnask, Deutsch, Eesti, Espanol, French, Filipino, Hrvatski, IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Mongolia, Russian, Serbian, Ukrainian, Georgia, Armenian, Hebrew, Arabic, Persian, Amharic, Nepali, Hindi, Thai, Lao, Khmer, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 3.7V/4000mAh |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment