Only 2 units,dispatched in 1 business day
T7 MTK6582 Quad Core 1.3GHz 7 Inch Android 4.4 Phone TabletDescription:| Model | T7 Quad Core Phone Table |
| CPU | MTK6582 Quad Core Cortex-A7 1.3GHz |
| GPU | Mali-400 |
| System | Android 4.4.2 |
| RAM | 1G DDR3 |
| Capacity | eMMC 8G |
| Screen | 7 inch Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| Extend Card | Support TF crad,up to 32GB |
| CameraDual Camera | Front is 2.0MP |
| Back is 5.0MP | |
| WIFI | Support 802.11 a/b/g/n |
| Bluetooth | Built in Bluetooth 4.0+EDR |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support GSM: 900/1800/1900MHz; WCDMA: 850/2100MHz |
| Audio | MP1/MP2/WMA/WAV/OGG/M4A/AAC/AC3/FLAC |
| Ebook | TXT/CHM/DOC/HTML |
| Picture | JPEG,BMP,PNG |
| Video | MPEG2/MPEG4/AVC1/WMV3/VP8 |
| Language | English, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Cestina, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Italiano, Magyar, Nederlands, Portuguese, Romana, Vietnamese, Turkish, Greek, Russian, Hebrew, Arabic, Thai, Cambodia, Korean, Simplified/Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| 2 x SIM Card Port (Micro SIM Card & Standard SIM Card) | |
| 1 x TF card slot | |
| Battery | 3500mAh rechargeable lithium battery |
| Adapter | 5V 2A |
| Weight | 300g |
| Size | 188.0*111.1*8.3mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment