
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
VOYO Q901HD 3G MT6582 Quad Core 9.6 Inch Android 4.4 Phone TabletDescription:VOYO Q901HD 3G Phone Tablet come with MT6582 Quad Core 1.3GHz CPU which make your operation more smothly. 9.6 Inch IPS
Capacitive Screen and 1280*800 Resolution, easy to carry, let you enjoy video whenever you want.
VOYO Q901HD 3G tablet support 2G+3G,
support phone call function, it is so perfect for you!!!
| Model | VOYO Q901HD 3G Phone Tablet |
| CPU | MT6582 Quad Core 1.3GHz |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 1GB DDR3 |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 9.6 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Front Camera: 2.0MP Rear Camera: 5.0MP |
| |
| WIFI | Support 802.11a/b/g/n |
| Bluetooth | Built in |
| GPS | Built in, GPS+AGPS |
| GravitySensor | Support |
| 3G | WCDMA 2100MHz |
| 2G | GSM: 850/ 900/1800MHz |
| Dual Card Dual Standby |
| |
| Audio | MP1/MP2/WMA/WAV/OGG/M4A/AAC/AC3/FLAC |
| Picture | JPEG,BMP,PNG |
| Video | MPEG2/MPEG4/AVC1/WMV3/VP8 |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB Port |
| 2 x SIM Card Slot |
| 1 x TF Card Slot |
| 1 x Earphone Port |
| Battery | 5000mAh |
| Weight | 500g |
| Size | 161*226*8.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (Input:100-240V Output:5V-2.0A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment