| Model | Sunjunt D600 Phone Tablet |
| CPU | MTK8312,quad core 1.2GHz |
| System | Android 4.2.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 6 inch QHD IPS Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 960 x 540 |
| |
| Extend Card | Support,up to 32GB |
| Camera | Front:2.0MP |
| Back:5.0MP |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| 2G | GSM 850/900/1800/1900 |
| 3G | WCDMA 850MHz/2100MHz |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,MP4 |
| Language | Support Multi language |
| |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 2 x SIM card slot |
| 1 x TF card slot |
| 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 2000 mAh |
| Weight | 280g |
| Size | 175.6*89.3*8.6mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x 2000 mAh Battery |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
| This tablet has call function,and it is dual SIM standby.(make sure your SIM card is suit for this tablet,or this function will out of working.besides,this function is invalid in India beacuse of territorial restrictions.) |
| Plsease inset your SIM card bofore starting up your tablet. |
0 comments:
Post a Comment