
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Soulycin X9 3G tablet come with MTK8312 Dual Core 1.2GHZ CPU, adopt android 4.2 operating system.
9 inch Capacitive Screen with 1024*600 Resolution let you enjoy video and music. Support GPS.FM and 3G+2G.
| Model | Soulycin X9 |
| CPU | MTK8312 Dual Core 1.2GHZ |
| System | Android 4.2.2 |
| RAM | 512M |
| Capacity | 4GB |
| Screen | 9 Inch Capacitive Screen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MP Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| GravitySensor | Support |
| Flash | Flash 11.0 |
| GPS | Support |
| FM | Support |
| 2G | GSM:850/900/1800/1900M |
| 3G | WCDMA:2100 |
| |
| Audio | Support |
| Ebook | Support |
| Picture | Support |
| Video | Support |
| Language | Multi-language |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB Port |
| 1 x Earphone Port |
| 1 x SD card Slot |
| Battery | 3500mAh / 3.7V |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment