Usually dispatched in 6-9 business days
Jumper EZpad 4s Intel Atom Baytrail-T Z3735F Quad Core 1.33GHz - 1.83GHz 10.6 Inch Dual Boot TabletDescription:| Model | Jumper EZpad 4s Dual Boot Tablet |
| CPU | Intel Atom Baytrail-T Z3735F Quad Core 1.33GHz - 1.83GHz |
| GPU | Intel HD Graphics Gen7 |
| System | Android 4.4+Windows 8.1 |
| RAM | 2GB DDR3L |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 10.6 inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1366 x 768 |
| Extend Card | Support Micro SD card, up to 128GB |
| Camera | Front is 0.3MP,Rear is 2.0MP |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support External 3G |
| Audio | MP3, WAV, WMA, AMR, MID, OGG, FLAC |
| Ebook | TXT, CHM, UMD, PDF, etc |
| Picture | JPG, BMP, GIF, PNG |
| Video | 4K, 2160P, 1080P, 720P, MP4, 3GP, AVI, DAT, FLV, MPG, RMVB, MKV |
| Language | English, Russian, Spanish, French, Italian, Portuguese, German, Ukrainian, Afrikaans, Indonesian, Malay, Catalonian, Czech, Danish, Estonian, Filipino, Croatian, Zulu, Swahili, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Dutch, Norwegian, Polish, Romanian, Romansh, Slovenian, Slovak, Finnish, Swedish, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Serbian, Hindi, Arabic, Hebrew, Amharic, Persian, Thai, Korean, Japanese, Chinese, Khmer,Note:Windows 8.1 Tablets are only preloaded English and Chinese, you need downloaded other language packages by yourselves. After downloaded, you only need install and restart tablet. |
| I/O Port | 1 x USB 2.0 port |
| 1 x Micro USB port | |
| 1 x TF card slot | |
| 1 x Mini HDMI Port | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 6600mAh |
| Weight | 540 g / 19.05 oz |
| Size | 278 x 171 x 9.8 mm / 10.2 x 6.86 x 0.39 inch |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment