
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:ICOO D90M5 come with RK3126 Quad Core 1.3GHz CPU and
Android 4.4 System. 9 Inch
Capacitive Screen with 800x480 Resolution let you enjoy video and music.
| Model | ICOO D90M5 |
| CPU | ARM Cortex-A7 RK3126 Quad Core 1.3GHz |
| GPU | Mail400 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 512M DDR3 |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 9 Inch Capacitive Screen |
| Resolution | 800x480 |
| |
| Extend Card | Support SD card |
| Camera | Front is 0.3MP, Rear is 0.3MP |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| Flash | FLASH10.1 |
| 3G | Support |
| |
| Audio | Support |
| Ebook | Support |
| Picture | Support |
| Video | Support |
| Language | Multi-language |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card solt |
| 1 x 3.5mm earphone port |
| Weight | 0.47kg |
| Size | 239*149*11mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment