| Model | HUU H7 LEAP Tablet |
| CPU | RK3216 Cortex-A9 Quad Core.1.2GHz |
| GPU | PowerVR SGX540 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7 inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Support TF card,up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MP,Rear is 0.3MP |
| |
| WIFI | IEEE 802.11b/g/n |
| Bluetooth | NOT Support |
| GravitySensor | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Multiple languages |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 2200mAh |
| Weight | 292g |
| Size | 178mm(L) ×112mm(W) ×8.9mm(H) |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment