
In stock , usually dispatched in 1-3 business days
Check Price
Description:Cube U80GT IWORK8 3G Dual OS Tablet come with INTEL ATOM Z3735F Quad-core 1.8GHz CPU and
Windows 8.1+Android 4.4 System.8" 5-point capacitive touch screen with 1280*800 Resolution let you
enjoy video and music.Support
3G+2G.
| Model | Cube U80GT IWORK8 3G Tablet |
| CPU | INTEL ATOM Z3735F Quad-core 1.8GHz |
| GPU | Intel HD Graphics Gen 7 |
| System | Windows 8.1+Android 4.4 |
| RAM | 2GB DDR3L |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 8" 5-point capacitive touch screen |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Supports an external TF card up to 64GB |
| Camera | Front: 2.0 mega pixels, Rear: 2.0 mega pixels |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Bluetooth v4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 2G | GSM:900/1800MHZ |
| 3G | WCDMA:900+2100MHZ |
| |
| Audio | MP2/WMA/AAC/WAV/FLAC/OGG |
| Ebook | PDF/TXT/WORD/EXCEL/PPT |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | AVC/WMV/MPEG |
| Language | Multi-language |
| |
| I/O Port | 1*Micro USB Port |
| 1*MiNI HDMI Port |
| 1*TF card Slot |
| 1*3.5mm Earphone Port |
| Battery | 5000 mAh |
| Weight | 340g |
| Size | 214.18 x 133x 8.8m |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment