Usually dispatched in 6-9 business days
Description:Ainol AX10T 3G Phone Tablet adopts the advanced Android 4.2 OS, with MTK8312 Cortex A9 Dual Core1.2GHz CPU and PowerVR SGX531 GPU which make your operation more smooth. It featured with 1024×600Resolution 10.1 inch screen let you to enjoy high definition videos and movies.| Model | Ainol AX10T 3G Phone Tablet |
| CPU | MTK8312 Cortex A9 Dual Core 1.2GHz |
| GPU | PowerVR SGX531 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 10.1 inch Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1024×600 |
| Extend Card | Support TF crad, max can up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MP Back is 2.0MP |
| WIFI | Support 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Built in |
| GPS | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support GSM: 850/900/1800/1900; WCDMA: 2100 |
| Dual Core Dual Standby | |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Picture | TPG,BMP,PNG |
| Video | 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala, Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski, IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, India Urdu, Arabic, Persian, Hindi, Bengali, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| 2 x SIM card slot | |
| 1 x TF card slot | |
| Battery | 5000 MAh rechargeable lithium battery |
| Weight | 600g |
| Size | 261 x 164 x 9.8mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment