
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Ulefone U69 with MT6592 Cortex-A7
Octa Core 1.7GHz CPU. 7 inch
WUXGA LTPS 1920x1080
pixels touch screen. Support
3G+2G, this tablet have call function and dual cards dual standby.
| Model | Ulefone U69 |
| CPU | MT6592 Cortex-A7 Octa Core 1.7GHz |
| System | Android 4.2.1 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7 inch WUXGA LTPS Screen |
| Resolution | 1920x1080 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 8.0MP |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| 3G | WCDMA 2100/850 |
| 2G | GSM 850/900/1800/1900 |
| OTG | Support |
| FM | Support |
| |
| Audio | MP3 / AMR / AAC / ASF / Ape / FLAC |
| Ebook | TXT |
| Picture | JPEG/ GIF / BMP/ PNG |
| Video | MP4 / 3GP/ MOV / MPEG / MKV / FLV |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1*Micro USB Port |
| 1*TF card slot |
| 1*Earphone port |
| Battery | >3500mAh |
| Weight | 223g |
| Size | 105.4x186.1x8.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
| This tablet have call function.(Make sure your SIM card is suit for this tablet,or this function will out of working,besides,this function is invalid in India because of territorial restrictions.) |
| Please inset your SIM card before starting up your tablet |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment