| Model | GPD XD |
| CPU | Rackchip RK3288 Quad Core 1.8GHz |
| GPU | ARM Mali-T764 |
| System | Android 4.4.4 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 5 Inch H-IPS, multi-touch Screen |
| Resolution | 1280*720 |
| |
| Extend Card | Support TF Card up to 128GB |
| Camera | Back 0.3MP |
| |
| WIFI | IEEE 802.11b/g/n |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support external 3G module |
| GPS | No |
| Bluetooth | No |
| |
| Audio | MP3,WMA,MP2,OGG,AAC,M4A,MA4,FLAC,APE,3GP,WAV |
| Ebook | WORD/EXCEL/PDF/TXT/CHM/HTML |
| Picture | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | AVI(H.264, DIVX, XVID, rm, rmvb), MKV(H.264, DIVX, XVID), WMV, MOV, MP4(H.264, MPEG, DIVX, XVID), MPEG, MPG, FLV(H.263, H.264) |
| Language | Afrikaans, Azerbaidzhan, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catalan, Czech, Danish, German, Estonian, English, Spanish, Filipino, French, Croatian, Isizulu, Italian, Swahili, Kurdish, Latvian, Lithuanian,Luxembourgish, Hungarian, Nederlands, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Romansh, Slovenian,Slovak, Finnish, Swedish, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Mongolian, Serbian, Ukrainian, Georgian,Armenian, Hebrew, Arabic, Persian, Amharic, Nepali, Hindi, Sinhalese, Lao, Cambodia, Korean, Traditional/Simplified Chinese, Japanese |
| Game Types | PSP/DC/ONS/NGP/NDS/N64/PS1/ARCADE/MAME/GBA/AFC/FC/MD/WSC/GBC/Arcade Games/Android Games/Computer Games, etc |
| Software | Youtube/Facebook/Twitter/MSN/QQ/PPTV/Play Store/ Baidu Browser/ Skype/Calculator/Gmail/Google Maps/iReader/Quick Office, etc |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1 x USB 2.0/OTG Port, |
| 1 x Micro SD Card Port, |
| 1 x 2.5mm DC Port, |
| 1 x HDMI Port, |
| 1 x 3.5mm Earphone Port, |
| Battery | Li-ion battery, 3.7V/6000mAh |
| Weight | 300g |
| Size | 155*89*24mm |
| Color | Black |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment