
In stock, usually dispatched in 1 business day
Check Price
Description:Cube U65GT TALK9X 3G Tablet adopts MTK8392
Octa Core 2GHz CPU,and advanced
Android 4.4.2 System.
It featured with 2048*1536 Resolution 9.7 inch
IPS screen let you to enjoy high definition videos and movies, and
this tablet have call function,it support 3G+2G.Very Convenient for you when you go out.
| Model | Cube U65GT TALK9X 3G Tablet |
| CPU | MTK8392 Octa Core 2GHz |
| GPU | Mail-450 |
| System | Android 4.4.2 |
| RAM | 2GB DDR3 |
| Capacity | 16GB NAND Fast Flash |
| Screen | 9.7 inch IPS capacitive touchscreen |
| Resolution | 2048*1536 |
| |
| Extend Card | Supports an external TF card |
| Camera | Front: 2.0 mega pixels, Rear: 8.0 mega pixels |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | v4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | WCDMA 900/2100 |
| 2G | GSM 850/900/1800/1900 |
| GPS | Built-in |
| |
| Audio | MP2/WMA/AAC/WAV/FLAC/OGG |
| Ebook | PDF/TXT/WORD/EXCEL/PPT |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | AVC/WMV/MPEG |
| Language | English, Arabic, Czech, Danish, Dutch, French, German, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Portuguese, Russian, Spanish |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 10000 mAh |
| Weight | 560g |
| Size | 237x 170 x 7.5 mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
| This tablet have call function.(Make sure your SIM card is suit for this tablet,or this function will out of working,besides,this function is invalid in India because of territorial restrictions.) |
| Please inset your SIM card before starting up your tablet |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment