
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
VIDO M9i Intel Z3735F Quad Core 1.8GHz 9.7 Inch Dual Boot TabletDescription:VIDO M9i Dual Boot Tablet come with Intel Z3735F Quad Core Cortex A7 up to 1.8GHz CPU processor and Intel HD Graphics GPU. Adopt Android 4.4+Windows 8.1 Dual System, and can be exchange by one button! The 9.7 inch 2048x1536 Resolution IPS Retina Capacitive Screen bring you perfect visual enjoyment. Support Bluetooth function.
| Model | VIDO M9i Quad Core Dual Boot Tablet |
| CPU | Intel Z3735F Quad Core Cortex A7, up to 1.8GHz |
| GPU | Intel HD Graphics |
| System | Android 4.4+ Windows 8.1 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 9.7 inch IPS Retina Capacitive Screen |
| Resolution | 2048*1536 |
| |
| Extend Card | Support SD card, up to 64GB |
| Camera | Front is 2.0MP,Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x Micro SD card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 8000mAh |
| Weight | 500g |
| Size | 234x165x 8.1mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment