
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:VIDO M90 come with MT8127 Cortex-A7 Quad Core CPU processor and ARM Mali-450MP4 GPU.
Adopt
Android 4.4 System. 9.6 inch IPS capacitive touch screen with 1280x800 with Resolution.
| Model | VIDO M90 |
| CPU | MT8127 Cortex-A7 Quad Core |
| GPU | ARM Mali-450MP4 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 1GB LPDDR2 |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 9.6 inch IPS capacitive touch screen |
| Resolution | 1280x800 |
| |
| Extend Card | Suppor TF card up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MP, Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| HDMI | Support |
| FM | Support |
| GPS | Support |
| |
| Audio | Support |
| Ebook | Support |
| Picture | Support |
| Video | Support |
| Language | Multi-language |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x Earphone port |
| Battery | 5600mAh |
| Weight | 430g |
| Size | 245*145*9.4mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment