
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Ramos i9 3G Tablet come with Intel ATOM
Z2580 Dual Core 2.0GHz CPU processor. Adopt
Android 4.2.2 System. The 8.9 inch
1920x1200 Resolution Capacitive Screen bring you perfect
visual enjoyment. Support Bluetooth and GPS function.
| Model | Ramos i9 3G Tablet |
| CPU | Intel ATOM Z2580 Dual Core 2.0GHz |
| System | Android 4.2.2 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 8.9 Inch Capacitive Screen |
| Resolution | 1920x1200 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | BT4.0 |
| GravitySensor | Support |
| GPS | Support |
| 3G | WCDMA 850/900/1900/2100MHz |
| 2G | GSM 850/900/1800/1900MHz |
| |
| Audio | Support |
| Ebook | Support |
| Picture | JPG,BMP,GIF,PNG |
| Video | Support |
| Language | Multi-language |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB 2.0 port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 3.7V 6500MHA |
| Weight | 475g |
| Size | 235×150×8.5 |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment