
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:JXD P861 Phone Tablet adopts the advanced Android 4.2 OS, with powerful MTK8312 Cortex A7 Dual Core 1.3GHz CPU and Mali-400 GPU which make your operation more smooth.
JXD P861 Tablet featured with 480*800 Resolution 7 inch screen which can go anywhere with you. Support 3G /2G call function, dual card dual standby.
| Model | JXD P861 Phone Tablet |
| CPU | MTK8312 Cortex A7 Dual Core 1.3GHz |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 4GB |
| Screen | 7 inch Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 400*800 |
| |
| Extend Card | Support TF crad |
| CameraDual Camera | Front is 0.3MP |
| Back is 2.0MP |
| |
| WIFI | Support 802.11 a/b/g/n |
| Bluetooth | Built in Bluetooth |
| GPS | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support GSM: 850/900 1800/1900MHz |
| |
| Audio | MP1/MP2/WMA/WAV/OGG/M4A/AAC/AC3/FLAC |
| Ebook | TXT/CHM/DOC/HTML |
| Picture | JPEG,BMP,PNG |
| Video | MPEG2/MPEG4/AVC1/WMV3/VP8 |
| |
| I/O Port | 1 x USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 2 x SIM Card Port |
| 1 x TF card slot |
| Battery | 2500mAh rechargeable lithium battery |
| Weight | 300g |
| Size | 189*108*9.9mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment