| Model | IRulu X1 Dual Core Tablet |
| CPU | Allwinner A20 ARM Cortex-A7 Dual-Core; ARM® Mali400MP2 |
| System | Google Android 4.4.2 KitKat |
| RAM | 1GB DDR3 RAM |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 9.7 inch |
| Resolution | 800*480 |
| Camera | Built-in Dual Cameras |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| Flash | Support |
| 3G | Support |
| |
| Audio | MP3, WMA, WAV, APE, OGG, FLAC |
| Picture | Support JPG, JPEG, GIF |
| Video | Support AVI, RM, MKV, WMV, MOV, MP4,PMP,MPEG, MPG, FLV, 3GP, MPG, H.264, etc |
| Language | English, Spanish, French, German, Japanese, Dutch, Russian, Italian, Indonesian, Norwegian, Polish, Hungarian, Swedish, Chinese (Traditional), Chinese (Simplified) |
| |
| Microphone | Built-in Microphone |
| Speaker | Built-in Loud Speaker |
| I/O Port | 1 x TF Card Slot |
| 1 x Power Jack |
| 1 x Earphone Jack |
| 1 x Micro USB port |
| Battery | 3.7V 4800mAh Li-Polymer rechargeable battery |
| Weight | 900g |
| Size | 265*166*10mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment