
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Jumper EZ Pad 3s Ultimate Intel Quad Core 1.33GHz - 1.83GHz 10.1 Inch Dual Touch Dual Boot TabletDescription:Jumper EZ Pad 3s Ultimate Dual Boot Tablet come with Intel Bay Trail-T Quad Core 1.33GHz-1.83GHz CPU processor and Intel HD Graphics Gen7 GPU. Adopt Android 4.4+Windows 8.1 Dual System. The 10.1 inch 1920*1200 Resolution IPS Retina Capacitive Screen bring you perfect visual enjoyment. Support capacitive touch and hidden touch on the back dual touch. Support Bluetooth function.
| Model | Jumper EZ Pad 3s Ultimate Dual Boot Tablet |
| CPU | Intel Bay Trail-T Quad Core 1.33GHz-1.83GHz |
| GPU | Intel HD Graphics Gen7 |
| System | Android 4.4+Windows 8.1 |
| RAM | 2GB DDR3L |
| Capacity | 64GB |
| Screen | 10.1 inch IPS Retina Capacitive Screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| |
| Extend Card | Support SD card, up to 128GB |
| Camera | Front is 0.3MP,Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support External 3G |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1 x USB 2.0 port |
| 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x HDMI slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 6000mAh |
| Weight | 550g |
| Size | |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment