
In stock, usually dispatched in 1 business day
Check Price
Description:Onda V919 Air comes with Intel
Z3735F HD Graphics Gen7 Quad Core 1.83GHz CPU processor, and adopts
Win8.1 & Android 4.4 dual systems.
9.7 Inch IPS Capacitive Ten-point Touch Screen with 2048*1536(4:3) can bring you perfect vision enjoyment.The large extendable internal memory 128GB will give you excellent using experience.Support for wifi & Bluetooth.| Model | Onda V919 Air |
| CPU | Intel Z3735F Quad Core 1.83GHz |
| GPU | HD Graphics Gen7 |
| System | Win8.1 & Android 4.4 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 64GB |
| Screen | 9.7 Inch IPS Capacitive Ten-point Touch Screen |
| Resolution | 2048x1536 |
| |
| Extend Card | Support Micro SD Card up to 128GB |
| Camera | Front: 2.0 MP, Back: 2.0 MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n ,2.4GHz |
| Bluetooth | BT4.0 |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1x Micro USB2.0 / OTG Port |
| 1x Micro SD Card Port |
| 1x 3.5 MM Earphone Port |
| 1x Micro HDMI Port |
| Battery | 3.8V/7200mAh |
| Size | 240x170x7.85mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment