
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Onda V698 4G Marvell 1920 Quad Core 6.98 Inch Android 4.3 Phone TabletOnda V698 4G Phone Tablet come with Marvell 1920 Quad Core 1.3GHz CPU and Vivante GC2000 GPU. 6.98 Inch IPS Capacitive Screen and 1280*720 Resolution, easy to carry, let you enjoy video whenever you want.
Onda V698 4G tablet support 2G+3G+4G, support phone call function, it is so perfect for you!!!
| Model | Onda V698 4G Phone Tablet |
| CPU | Marvell1920 Quad Core 1.3GHz |
| System | Android 4.3 |
| RAM | 1GB DDR3 |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 6.98 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280*720 |
| |
| Extend Card | Support Micro TF card |
| Camera | Front Camera: 2.0MP Rear Camera: 8.0MP |
| |
| WIFI | Support 2.4GHz, 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Built in BT 3.0 High Speed/BT 4.0 LE |
| GPS | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | TD-SCDMA (1880-1910/2100-2025 MHz) |
| 2G | GSM/GPRS/EDGE (900/1800/1900 MHz) |
| 4G | TD-LTE (2100/2300/2600MHz) |
| |
| Audio | MP3/MIDI/AMR-NB/AAC/AAC+/eAAC+/WAV |
| Picture | JPEG |
| Video | 3GP/MP4/MPEG-4/H.264/H.263 |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB Port |
| 1 x SIM Card Slot |
| 1 x TF Card Slot |
| 1 x Earphone Port |
| Battery | 2800mAh |
| Weight | 350g |
| Size | 186*97*9.3mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment