
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Ainol NUMY Note6 tablet adopt Android 4.2 system and MTK8312 Dual Core CPU.Come with 6 Inch
IPSCapacitive screen and 960*540 Resolution let you enjoy video whenever you want.Aslo support FM,OTG
and GPS.
| Model | Ainol NUMY Note6 |
| CPU | MTK8312 Dual Core |
| GPU | ARM Mali400MP2 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | DDR3 512MB |
| Capacity | 4GB |
| Screen | 6 Inch IPS Capacitive screen |
| Resolution | 960*540 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MP,Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| 3G | WCDMA 2100 |
| 2G | GSM 850/900/1800/1900 |
| GPS | Support |
| FM | Support |
| OTG | Support |
| |
| Audio | WAV,MP3,AAC,APE,DTS,FLAC,OGG |
| Ebook | TXT,LRC |
| Picture | JPG,PNG,BMP,GIF |
| Video | MP4,MPG,3GP,PMP,MOV,VOB,DAT,M2TS,MKV,AVI,TS/TP,RMVB,RM,WMV,ASF,FLV |
| Language | Multiple languages |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 2600mAh |
| Size | 88.2*168.2*10.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment