
In stock , usually dispatched in 1-3 business days
Check Price
Description:Teclast T98 4G Tablet come with MT8752T
Octa Core 2.0GHz CPU and
Android 4.4 System. 9.7 Inch IPS
Retina Capacitive Screen with 2048 x 1536px Resolution let you enjoy video and music.Support GPS,you will never
get lost when you go out.
| Model | Teclast T98 4G Tablet |
| CPU | MT8752T 64 Bit Processor Octa Core 2.0GHz |
| System | Android 4.4.4 |
| RAM | 2GB LPDDR3 |
| Capacity | 32GB eMMC |
| Screen | 9.7 inch IPS Retina Capacitive Screen |
| Resolution | 2048x1536 pixel |
| |
| Extend Card | Support TF Card |
| Camera | Front 2.0MP Back 13.0MP |
| |
| WIFI | 2.4G/5G |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| GPS | Built-in GPS/ A-GPS |
| 4G | Built-in,GSM WCDMA TD-SCDMA TDD-LTE FDD-LTE |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Czech, Dansk, German, English, Spanish, Russian, French, Italian, Dutch, Norwegian, Polski, Greek, Portuguese,Svenska, Turkey, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x Micro SD card slot |
| 1 x Micro SIM slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 8500mAh |
| Weight | 517g |
| Size | 238mm(L) ×167mm(W) ×7.4mm(H) |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment