In stock, usually dispatched in 1 business day
xda Customer Review Click HereYoutube Customer Review Click HereDescription:FNF iFive mini 3GS Tablet comes with the advanced Android 4.4 operating system, the powerful MTK6592 octa core CPU based on Cortex A7 with 1.7GHz clock speed, and Mali-450 MP4 GPU. The 7.85 inch 2048 *1536 Resolution Retina IPS screen of FNF iFive mini 3GS bring you the amazing visual feast.| Model | FNF iFive mini 3GS Tablet |
| CPU | MTK6592, Cortex A7 octa core, 1.7GHz; |
| GPU | Mali-450 MP4 |
| System | Android 4.4.2 |
| RAM | 2GB LPDDR3 RAM |
| Capacity | 16GB eMMC |
| Screen | 7.85 Inch Retina IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 2048 x 1536px |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Dual camera, front is 2.0 megapixels, back is 5.0 megapixels |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | WCDMA 2100MHz |
| 2G | GSM 850/900/1800/1900MHz |
| GPS | Support |
| FM | Support |
| Audio | MP3/AAC/FLAC/APE/WMA/WAV |
| Picture | JPG/BMP/GIF/PNG/WEBP |
| Video | MKV/FLV/AVI/MPG/ASF/MP4 |
| Language | English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala,Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski,IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, India Urdu, Arabic, Persian, Hindi, Bengali, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese |
| Speaker | 0.7W*1 |
| I/O Port | 1 x TF card slot |
| 1 x SIM card slot | |
| 1 x Micro USB port | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 4050mAh/3.7V |
| Weight | 330g |
| Size | 198.6X134X7.0mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment